Logo OSM.org

Odstávka

Hlavní strana
Aktuální k 10.8.2020 17:19:35
10. 8. 2020
Ještě stále čekám, až bude umožněno povýšení na Ubuntu 20.04.1. Generování map teď běhá, ale jakmile bude možné povýšit OS, tak to udělám. Pokud se něco rozbije a bude to třeba spravit, bude generování opět odstaveno, takže odstávka jako taková pořád probíhá a provoz je stále provizorní.
1. 8. 2020
Myslel jsem, že když překopíruju tag-mapping.xml ze starého pluginu do nového, tak vše bude OK, ale nastala nějaká chyba mezi židlí a klávesnicí. Tag-mapping měl tím pádem asi polovinu řádek. Už nikdo nezjistí, jako to tenkrát před týdnem bylo. Vzal jsem tag-mapping.xml z githubu a při dalším generování dojde k nápravě. Teď chybí minimálně mtb:scale, ale bude toho jistě víc, tak se omlouvám za dočasně sníženou funkcionalitu.
30. 7. 2020
Rád bych věděl co se přes noc dělo. Ráno jsem nastartoval počítač, ale nešlo se na něj připojit z notebooku. Tak jsem vlezl do rozvaděče a restartoval ho tlačítkem. Pořád se nešlo připojit. Tak jsem restartoval notebook a ten už nenastartoval, problém s grafickou kartou (na snímku je po pokusu o roztavení grafické karty hořákem). Tenhle notebook stál u první mapy, kterou jsem sestavil a těch víc než deset let sloužil dobře. No a počítač jse musel také vyndat z rozvaděče, protože nechtěl nastartovat. Tam naštěstí pomohlo vyndat napájení ze základní desky, protože byla v nějakém zaseklém stavu. I tak to stálo dost času a nervů. Alespoň něco funguje. Otázka: Bylo to to Lenovo R500 nemá někdo R500/T500/W500 třeba s rozbitým displayem?
28. 7. 2020
Včera večer se mi povedlo rozchodit jádro generování map a dnes už se sypou nové mapy ke stažení. Problémy prosím hlásit!
27. 7. 2020
V minulém týdnu jsem vytáhl počítač ze skříně. S vidinou, že po měsíci rozjedu generování map jsem se pustil do stahování komplet nových dat pro celou Evropu. Chtěl jsem také přejít na Ubuntu 20.04, ale skončil jsem jen u 18.04, protože povýšit na 20.04 půjde až bude uvolněna verze 20.04.1. Podle plánu bylo vydání odloženo na 6. srpna. To se ještě může změnit. Stáhnul jsem nový mapsforge plugin, verzi 0.13. A začal jsem upravovat svoje skripty na generování map, aby vyhovovaly nové konfiguraci.
Velké díky patří Milanovi, za poskytnutý rack a switch. Ještě větší díky za to, že mi všechno dovezl a donesl včera až ke dveřím. Já jsem rozvaděč hned večer dal na místo a usadil do něj počítač. Nicméně, celá instalace zatím vypadá docela punkově. Na cestě je, doufám, patch panel, který shltne většinu kabeláže, která zatím jen čouhá ze zdi. A tím pádem se odstávka blíží ke konci. Pokusím se rozchodit generování map, které zatím dost vázne a stanovím datum nového spuštění na toho 6. srpna. Měsíc od poslední vygenerované mapy uteče zrovna dnes a ještě musím leccos vyladit.